Top

TERMINY I PROGRAMY WARSZTATÓW 2024 POJAWIĄ SIĘ W STYCZNIU 2024

WARSZTATY DIY I ROZWOJOWE DLA KOBIET

Warsztaty dla kobiet, które chcą ciekawie i kreatywnie spędzić czas, odnaleźć pasję i poznać nowe koleżanki.

To przede wszystkim czas spędzony na łonie natury, z dala od zgiełku miasta, z innymi super babkami, które poszukują nowych doświadczeń w życiu.

Warsztaty odbywają się w Folwarku Ruchenka położonym 90 km na wschód od Warszawy.

Terminy warsztatów, szczegółowe programy i informacje o zapisach znajdziesz poniżej.

F.A.Q.

Jak zapisać się na warsztaty?

Wszystkie programy i informacje o zapisach publikowane są na stronie. Zapisy odbywają się we wcześniej podanym dniu, o konkretnej godzinie. Po wypełnieniu formularza dostajecie mejl wraz z dalszymi szczegółami. Potwierdzeniem jest podpisanie umowy wyjazdowej i wpłata zadatku w ciągu 72h. Następnie dodamy was do grupy wyjazdowej gdzie następuje pierwsze zapoznanie z innymi uczestniczkami. Zapraszam do śledzenia Instagrama @wyjazdyzcebula aby być ze wszystkim na bieżąco i nie przegapić nowych terminów oraz wolnych miejsc!

Gdzie odbywają się warsztaty?

Warsztaty odbywają się w Folwarku Ruchenka położonym 90 km na wschód od Warszawy (niedaleko miejscowości Węgrów). Dokładny adres to: Słoneczna 25, 07-102 Ruchna.

Jak dojechać na miejsce?

Na miejsce można dojechać PKS spod PKiN w Warszawie (około 1,5 h) i potem taksówką za 20-25 złotych (podam numery na grupie wyjazdowej). Większość dziewczyn dogaduje się na grupie i przyjeżdzają razem, wiele też dojeżdza do Warszawy komunikacją i tam zabierane są po drodze przez inne dziewczyny.

Jaka jest cena warsztatów?

Cena warsztatów zależy od ilości dni i programu. Ceny podawane są wraz z opublikowaniem poszczególnych terminów i programów.

Kiedy odbywają się warsztaty?

W sezonie od maja do września. Czasem, w zależności od pogody, robimy też niesamowocie klimatyczny termin halloweenowy na początku października. Warsztaty odbywają się zazwyczaj w tygodniu z uwagi na to, że w Folwarku Ruchenka w weekendy odbywają się śluby.

Czy zdarza się, że dziewczyny przyjeżdzają same?

Na te wyjazdy przede wszystkim jedzie się samemu/solo (jak zwał, tak zwał), bez koleżanek i towarzystwa, bo ich celem jest poznanie nowych, ciekawych osób. Czysta karta, zapoznanie, rozmowy do rana. Czasem zdarza się, że ktoś przyjedzie z siostrą, koleżanką czy mamą, ale 95% uczestniczek przyjeżdza SAMA.

Jakie są opcje zakwaterowania?

1. Cena obejmuje spanie w 2-osobowym domku z drugą uczestniczką*. Obiekt dysponuje 5 domkami z pojedynczymi łóżkami, dlatego kilka dziewczyn będzie musiało spać razem na łóżku małżeńskim pod dwiema, osobnymi kołdrami.

2. W cenę noclegu wliczone są: miejsce parkingowe, ręczniki, pościel, kocyk, internet (w zależności od zasięgu). Domek wyposażony jest w ogrzewanie lub wiatrak.

3. Nocleg w domku to przede wszystkim ekscytująca bliskość z naturą, minimum przedmiotów, które mogłyby niepotrzebnie was rozpraszać.

4. Toalety i prysznice są oddzielnymi budynkami (zdjęcie poniżej) i są wspólne dla 3-4 domków. W środku znajduje się ciepła woda, szampon, suszarka itp. Istnieje możliwość wynajęcia domku lub pokoju w stylu boho z łazienką na wyłączność (dopłata 200 zł) oraz pokoju współdzielonego z inną uczestniczką (dopłata 50 zł).

Czy uczestniczki częściej wybierają domek solo, czy jednak domek łączony?

95% osób wybiera domek z kimś, bo to sprzyja integracji. Możecie sobie porozmawiać wieczorami z widokiem na gwiazdy, napić się winka. Polecam tę opcję, bo potem i tak większość domków solo żałuje, że zdecydowała się na tę opcję. Jeżeli jednak jesteście introwertyczkami i cenicie sobie swoją przestrzeń to polecam nocleg solo.

Czy jest możliwość zamówienia posiłków wegetariańskich?

Tak, w ofercie mamy 3 diety: regularna, wegetariańska i wegańska.

W jakim wieku są uczestniczki?

Jak do tej pory uczetniczki były w wieku od 19-55 lat. Średnia wieku 25-40 lat. Uwierzcie, że nikt was o dowód i wiek nie pyta, bo wiek to tylko nieznaczący numer w dokumencie. Nie ma to absolutnie ŻADNEGO znaczenia.

Skąd przyjeżdzają uczestniczki?

Uczestniczki przyjeżdzają z całej Polski i właściwie.. ze świata. Ze wsi i z miast, z Warszawy, Trójmiasta, Śląska, Poznania, Wrocławia, Tatr, Karkonoszy, Bieszczad, Mazur, Warmii, Łodzi, Podlasia, ale też dużo Polek mieszkających na świecie.. w Niemczech, Holandii, Norwegii, Szwecji, Anglii, Szkocji, Szwajcarii, Francji, a nawet USA i Kanady.

Ile uczestniczek jeździ na warsztaty?

Od 25 do 36. Mamy na wyłączność cały ogromny teren Folwarku Ruchenka o powierzchni 2 ha więc bez problemu każdy znajdzie przestrzeń dla siebie. Warsztaty prowadzone są przez jedną, dwie, a nawet trzech prowadzących (w zależności od potrzeby.) Uczestniczki są różne. Zawsze znajduje się ekipa imprezowa, która lubi posiedzieć sobie do rana (domki są na tyle daleko, że NIC nie słychać i nie przeszkodzi wam to w spaniu), grupa miłośniczek wina, która lubi usiąść pod kocem patrząc na gwiazdy i porozmawiać o życiu, ale też abstynentki, przyszłe mamy czy osoby, które wieczorami lubią iść do domku i poczytać książkę albo dziewczyny, które czują się dobrze w małych, spokojnych grupach do 2-4 osób.

Czy zawsze jest element sportowy?

Tak, zawsze są dwa zajęcia ruchowe: joga, zumba, pilates lub podstawy boksu dla kobiet. Uczestnictwo w zajęciach nigdy nie jest obowiązkowe. Zawsze możecie robić to na co macie ochotę. Poziom zajęć dostosowany jest do osób początkujących, jak i tych zaawansowanych. Zawsze są dziewczyny, które po raz pierwszy mają do czynienia z daną aktywnością, ale instruktorzy wszystko dokładnie tłumaczą.

Co trzeba zabrać ze sobą na warsztaty?

Po zapisach tworzone są grupy wyjazdowe na poszczególny termin i tam publikujemy listę z sugerowanymi rzeczami do zabrania. Jest to między innymi mata do ćwiczeń, strój sportowy, kostium kąpielowy czy jakaś dobra naleweczka babci albo teścia ;))

Czy na miejscu dostępne są ręczniki i pościel?

Oczywiście, że tak 😉

Czy w pobliżu jest sklep?

Tak, nawet 2, wszystkie znajdują się około 5-7 minut na pieszo od Folwarku. Asortyment jest dosyć podstawowy. Nie znajdziecie tam szerokiego wyboru produktów i alkoholi. Większe markety i dyskonty znajdziecie w Węgrowie – 10 min jazdy samochodem od folwarku.

Czy wszystkie uczestniczki piją alkohol, są przebojowe i imprezowe?

NIE! Podczas warsztatów mamy dla siebie całą przestrzeń na wyłączność. Jest to ogromny teren Folwarku Ruchenka. Na warsztaty jedzie około 25-35 uczestniczek i jestem przekonana, że znajdziecie dla siebie towarzystwo, bo zawsze znajduje się ekipa imprezowa, która lubi posiedzieć sobie do rana (domki są na tyle daleko, że NIC nie słychać i nie przeszkodzi wam to w spaniu), grupa miłośniczek wina, która lubi usiąść pod kocem patrząc na gwiazdy i porozmawiać o życiu, ale też abstynentki, przyszłe mamy czy osoby, które wieczorami lubią iść do domku i poczytać książkę albo czują się dobrze w małych grupach do 2-4 osób. Warsztaty to miejsce w zgodzie z naturą, wolnością, dla każdego. Macie prawo robić na co tylko macie ochotę i absolutnie NIKT nie będzie was oceniał i do niczego zmuszał.

Czy uczestniczki przyjeżdżają ponownie na warsztaty?

Tak, bardzo często, czasem nawet 3 razy w jednym sezonie ;))) Każdy program jest inny i za każdym razem można poznać nowe osoby i dobrze się bawić!

Czy zdjęcia z warsztatów mogłyby nie być publikowane online?

Czasem na warsztatach mamy fotografkę i wtedy prosimy was o podpisanie zgody na wykorzystanie wizerunku. Jeżeli nie chcecie aby wasze zdjęcia nie były publikowane w Internecie to po prostu nie pozujecie wtedy do zdjęć. Niczyje zdjęcia ani materiały nie są publikowane bez wyrażenia zgody. Jednak nie mogę odpowiadać za to co inne uczestniczki wrzucają do Internetu na swoje prywatne profile. Ja, jako organizatorka, mogę was zapewnić, że nigdy nie publikujemy nic upokarzającego. Materiały zawsze wrzucane są z poszanowaniem was, same korzystne kadry i jeżeli nawet coś wam się nie podoba, to od razu zostanie to usunięte.

Czy jest możliwość zwrotu zadatku?

Jest możliwość 2 tygodni od odstąpienia umowy i po tym czasie zadatek jest bezzwrotny.

Czy mogę zabrać ze sobą czworonoga?

To zależy. Nie wydaje mi się, żeby warsztaty i tyle nowych osób były dobrym miejscem dla czworonogów. Czasem zgadzamy się na małe pieski, ale pod warunkiem, że uczestniczki wyrażą na to zgodę i żadna nie ma alergii ani fobii. Kilka razy były z nami większe pieski i nie ukrywam, że bywało to dosyć uciążliwe. Zadowolenie i komfort uczestniczek są dla nas najważniejsze.

Galeria

Fot. na podstronie: Magda Skierska