Top

Dzisiaj o najlepszych miradores, z hiszpańskiego punkty widokowe, w Barcelonie. Jest to moja subiektywna opinia. Wszystkie poniżej przedstawione miejsca były przeze mnie niejednokrotnie odwiedzane i mogę wam je polecić, bo są magiczne. Każde z nich prezentuje zupełnie inny widok i klimat. Obiekty otwarte są przez cały rok, jednak należy mieć na uwadze, że ostatnie pozycje proponowałabym odwiedzającym w ciepłe dni z uwagi na baseny. Tego typu punktów widokowych w Barcelonie jest dużo więcej, ale w moim zestawieniu znajdziecie tylko te (moim zdaniem) najlepsze.

1. Tibidabo

Tibidabo to mierzące 517 metrów wzgórze w Barcelonie, na którym znajduje się najstarszy lunapark na świecie. Dojazd z Placu Katalońskiego (Plaça de Catalunya) zajmuje około 50 minut. Należy wsiąść w pociąg miejski jadący z Cataluña do Terassa, przejechać 5 stacji (13 minut) i wysiąść na Peu de Funicular. Następnie przesiadamy się w kolejkę (funicular) i jedziemy z Vallvidrera Inferior do Vallvidrera Superior (3-4 minuty) i wysiadamy na końcowej stacji. Na końcu przesiadamy się w mini auotobus 111 i pokonujemy 9 przystanków (10-12 min) aż do finalnego przystanku Pl Tibibdabo (Parque de Atracciones Tibidabo). 1 przejazd na bilecie T10 (10 przejazdów po Barcelonie w cenie Eur. 10,20) upoważnia nas do przejazdów z nieograniczoną przesiadką w czasie 1h 15minut, w związku z tym spokojnie pokonamy na nim drogę do Tibidabo.   Na wzgórzu znajduje się również kościół Najświętszego Serca, zwieńczony postacią Jezusa z uniesionymi rękami, nawiązującego do statuy z brazylijskiego Rio de Janeiro.   Warto też wspomnieć, że miała tam miejsce jedna ze scen filmu Woody-ego Allena – „Vicky, Cristina Barcelona„.   Korzystanie z atrakcji parku Rozrywek kosztuje 28,50 euro. Bilet dla dzieci poniżej 1,20 m możemy nabyć już w cenie 10,30 euro. Więcej informacji o Lunaparku na stronie obiektu: https://www.tibidabo.cat/es/home


Ważne jest, żeby wybrać się tam kiedy nie ma mgły, która przesłoni nam wszelkie widoki. Widoczność musi być naprawdę dobra, aby móc ujrzeć przepiękną panoramę Barcelony, Montserrat na zachodzie, Pireneje, a nawet i Baleary.

2. El Bunkers del Carmel

Barcelona u Twoich stóp..   Moim zdaniem najlepsze miejsc w całej Barcelonie. Dojazd z Placu Katalońskiego (Plaça de Catalunya) zajmuje około 40-50 minut, w zależności od tego jaki środek transportu wybierzemy. Możemy dojechać tam za pomocą autobusu nr 24 z Pl. de Catalunya – Ronda Sant Pere do Ctra del Carmel (21 przystanków, 40 minut) i następnie przejść 600 m na pieszo. Drugą opcją jest metro, ale nie polecam, bo końcowy etap to 1,3 km wspinaczka pod górę. Polecam zwłaszcza na obejrzenie zachodu słońca z grupą przyjaciół lub z ukochanym/ukochaną przy butelce hiszpańskiego wina.

Moje ulubione miejsce to sam środek bunkrów, z którego widzimy pod linijkę zaprojektowane ulice przez Ildefons Cerdà w prestiżowej dzielnicy Eixample. To jedyne miejsce na świecie, gdzie został tak idealnie zorganizowany układ ulic.   Wiele filmów miało tam swoje epizody, np. „Tengo ganas de ti” z Mario Casas.  

3. MNAC & Miramar

Tuż przy Placu Hiszpańskim znajduje się Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC), z którego rozpościera się przepiękny widok na Barcelonę. Plusem jest to, że jest to miejsce ogólnodostępne, dojedziemy tam w 10-15 minut z większości atrakcji turystycznych oraz to, że nie trzeba się nigdzie wspinać, wchodzić pod gorę, bo wszędzie znajdują się schody ruchome. Minusem (według mojego chłopaka) brak widoku na morze. Jednak po przejściu około 1,5 km (20 minut) w stronę morza dojdziemy do innego punktu widokowego (Miramar), z którego ujrzymy widok na wodę oraz port. Polecam zwłaszcza nocą, kiedy to widok jest wyjątkowo magiczny.   Przez pół roku mieszkałam 10 minut na pieszo od tego miejsca i dosyć często udawałam się tam na spacery, w związku z tym darzę je wyjątkowym sentymentem i sympatią. 

4. Hotel Barceló Raval

Pierwszy raz zostałam tam zabrana przez mojego współlokatora Włocha, który pracuje nieopodal i byłam pod ogromnym wrażeniem. Z każdej strony baru dostępne są darmowe lunety widokowe, z których uwielbiałam przychodzić i podglądać mieszkańców opalających się na dachach swoich kamienic. Wstęp jest darmowy, po przekroczeniu drzwi wejściowych hotelu należy udać się na prawo w stronę wind i ostatnią z nich po lewej stronie pojechać na ostatnie piętro budynku. Pomimo braku opłat, warto zakupić coś do picia na miejscu, jeżeli zamierzamy spędzić tam więcej czasu.  

5. Soho House Barcelona

Na dachu Soho House Barcelona znajdują się łóżka basenowe w przepięknych pastelowych kolorach w paski oraz niewielkie miejsce do pływania. Polecam na ciepły letni dzień w towarzystwie znajomych i dobrej książki. Wejście do obiektu darmowe, ale na miejscu należy zakupić drinka lub inny napój. Pamiętajmy o niespożywaniu swojego picia i jedzenia!   Odsyłam was do strony tego miejsca, nie posiadam swoich zdjęć, a nie chciałabym tutaj zamieszczać fotografii, do których nie mam uprawnień. https://www.sohohousebarcelona.com/en

Komentarze:

  • Anonimowy

    18 lutego 2019

    Mieszkałam chwilę w Bcn, odwiedzili mnie znajomi z Polski, więc któregoś dnia zabrałam ich na Tibidabo. Na górze kolega zdecydował się oświadczyć swojej dziewczynie, czym zaskoczył nas jak i główną zainteresowaną ;p Soho House nie znałam… więc chyba czas wrócić na stare śmieci, odświeżyć wspomnienia 😉 pozdr!

    Odpowiedz...

napisz komentarz