Top

Do Londynu jeżdżę minimum raz w roku. Przez ostatnie lata, z uwagi na przeprowadzkę teściowej, odwiedzam stolicę Anglii regularnie w okresie świątecznym. Uwielbiam ten klimat i nic nie jest w stanie wprowadzić mnie w nastrój Bożego Narodzenia lepiej niż sam Londyn.

Gwarantuję, że jak tylko je zobaczycie zdjęcia z tego wpisu, to nie będziecie mogli wytrzymać, zechcecie sami poczuć ten niepowtarzalny klimat i raz dwa sprawdzicie loty w tamte rejony. Z doświadczenia wiem, że najlepiej kupić bilety 2-3 miesiące wcześniej na ostatni tydzień listopada lub pierwsze dwa weekendy grudnia, potem ceny drożeją, bo Polacy mieszkający w Londynie i okolicach wracają na święta do swoich rodzinnych domów.

Gdzie poczuć świąteczny klimat w Londynie?

Winter Wonderland

Ogromne wesołe miasteczko, bałwanki, diabelskie młyny, mikołaje, gadżety, prezenciki, duperelki, grzane wino w świątecznych kubkach, dużo atrakcji i pyszności

Jarmark świąteczny przy London Eye

Trafalgar Square

Plac z największą choinką w Londynie (kilka razy w weekend widziałam tam też świąteczny chór, można do nich dołączyć i wspólnie pośpiewać „We Wish You a Merry Christmas..”

Carnaby Street

Najpiękniej przystrojona ulica, cała dzielnica Soho jest pełna światełek, świątecznych witryn i pięknych ozdób.

Oxford Street

Idźcie w stronę Picadilly Circus – wieczorem cała ta okolica jest w różnokolorowych światełkach i świątecznych aniołkach. Uroczy klimat!

Camden Town

Polecam zwłaszcza świąteczne markety (fotki wstawię w grudniu, bo te z poprzedniego roku gdzieś mi się zgubiły).

Lodowiska

Pierwsze to Canary Wharf i drugie koło Muzeum Historii.

Covent Garden

Pospacerujcie, a potem koniecznie wstąpcie do tajemniczego zaułka Neal’s Yard. Cudo!

Kawiarnia Peggy Porschen Cakes

Cukiernia, która zmienia wystrój w zależności od okazji i pory roku. Polecam na gorącą czekoladę z piankami!

The Churchill Arms

Tajskie jedzenie na Notting Hill, witryna przystrojona jest w choinki z lampkami, a w środku znajdziecie wiele świątecznych akcentów, kominek, dobre piwo i bardzo smaczną kuchnię.

Harrords

Luksusowy dom towarowy z przepięknymi oknami wystawowymi. Koniecznie odwiedźcie piętro z zabawkami – wielgachne misie, Mikołaj, Śnieżynki, kolejki-zabawki jak z amerykańskich filmów, pięknie pakowane prezenty, tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć! Po zmroku na zewnątrz panuje niepowtarzalny klimat – lampki, choinki, elegancki Pan, który otwiera wam drzwi wejściowe.

Świąteczne kina

Na koniec polecam odwiedzić jedno z zimowych kin, które oferują świąteczne seane: Backyard Cinema, Rivoli Ballroom lub Luna Cinema.

napisz komentarz